Koku (Perfume)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.3 IMDB Puanı 1 Yorum 152 Görüntülenme

Koku (Perfume)

Etiketler:, , , ,

Yönetmen:

Tom Tykwer

Oyuncular:

Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman
ku sinema filminin senaryosu (konusu) hayal bile edilemeyecek kadar ilginç . Yani bana göre hayal gücünüz ne kadar geniş olursa olsun böyle bir film senaryosu yoktan uydurmak imkansız.

Koku ; Bir katilin hikayesi (Perfume) The Story of a Murderer cinema ; Yabancı korku, macera, dönem filmi ve polisiye film sevenler için kaçırılmayacak kadar iyi bir sinema şaheseri diyebiliriz.

Koku sinema filminin senaryosu (konusu) hayal bile edilemeyecek kadar ilginç . Yani bana göre hayal gücünüz ne kadar geniş olursa olsun böyle bir film senaryosu yoktan uydurmak imkansız.

Bence bu film tamamen yaşanmış gerçek bir hayat hikayesinin beyaz perdeye aktarılmasıdır.

Bu kadar gevezelik yeter

Gelelim filmin senaryosuna ; Minik bir bebek avrupanın göbeğinde 1500 lü yıllarda dünyaya gelir. Sokaklar o kadar pistir ki doğan hiç bir bebek o ortamda hayatta kalmayı başaramaz.

Bebeğin annesi de geçmiş doğum tecrübelerindne ötürü ayak üstü sokak ortasında dünyaya getirdiği çocuğu ses çıkartmayınca bebeği çöpe atar.

Bu bebek bir süre sonra ağlamaya başlayınca etraftaki insanlar çocuğu yetimhaneye götürür. Bebk yetimhanede büyür. Fakat ilginç olan durumu koku alma yeteneğidir.

Öyle gelişmiş bir koklama duyusu vardır ki; bir parfüm imalatçısının yanında çalışmaya başlayınca hayatı değişir.

Kadınlardan farklı farklı kokular alan genç adam dünyanın en güzel parfümünü yapabilmek için en güzel kokan kadınları öldürüp cesetlerini damıtarak yağlarından karışık bir parfüm imal eder.

Tabi bu amaç uğruna onlarca kadını öldürmesi gerekecektir. Hem de en güzel olanlarını.

koku sinema, perfume cinema film izle

Benim izleyip çok beğendiğim bu film için puanım 8.3 oldu. Kesinlikle izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Film süresi yaklaşık 2 buçuk saattir. 2007 yılında yapılmış . Koku’nun aslında fransa’nın geçmişini anllatığını parfüm ve modaya yön verecek duruma gelmek zorunda olduklarını o yıllarda ki pislikten anlamak mümkün.

koku sinema filmi izle
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Diğer Adları:

    Perfume: The Story of a Murderer

    Yorumlar (1)